Rank | Name | First name | Country | Status |
---|---|---|---|---|
1 | KOVACS | Gergely | HUN | |
2 | VINEIS | Sven | SUI | |
3 | HAMILTON-MEIKE | Jonathan | HUN | |
3 | ONISHCHUK | Kirill | RUS | |
5 | MENCARELLI | Simone | ITA | |
6 | BONAGA | Nicolo | ITA | |
7 | TAFENAU | Kasper | EST | |
8 | BROCHARD | Theo | SUI | |
9 | WINGERTER | Nolan | FRA | |
10 | BROOKE | Alec | GBR | |
11 | YASSEEN | Mohamed | EGY | |
12 | BARTKO | Levente | HUN | |
13 | ARMALEO | Filippo | ITA | |
14 | GALASSI | Matteo | ITA | |
15 | JEUN | Daniel | ESP | |
16 | ERBETTA | Diego | SUI | |
17 | GUROV | Kirill | RUS | |
18 | FORTIN | Paul | FRA | |
19 | TOLASOV | Vladimir | RUS | |
20 | PIATTI | Enrico | ITA | |
21 | DI MARCO | Fabrizio | ITA | |
21 | RIZZI | Jacopo | ITA | |
23 | LOMAGA | Egor | RUS | |
24 | LOPEZ CORAZON | Diego | ESP | |
25 | DENAUX | Mael | FRA | |
26 | ELSAYED | Mohamed | EGY | |
27 | MALVIK | Aleksander | NOR | |
28 | MURRU | Fabio | GER | |
29 | MITCHELL | Jacob | GBR | |
30 | FARKAS | Peter | HUN | |
31 | DIANA | Edoardo | ITA | |
32 | ELIBOL | Halis Efe | TUR | |
33 | OSMAN-TOUSON | Maruan | HUN | |
34 | DE LOS MOZOS | Javier | ESP | |
34 | SARKISYAN | Artem | RUS | |
36 | KELLY | Christopher | SWE | |
37 | HAURI | Ian | SUI | |
38 | GAUVERT | Mathieu | FRA | |
39 | BONELLI | Tommaso | ITA | |
40 | KOVACS | Daniel | HUN | |
41 | KO | Benedek | HUN | |
42 | MANZO | Edoardo | ITA | |
43 | STANGE | Jakob | GER | |
44 | UDOVICHENKO | Aleksey | RUS | |
45 | PALLUD | Matthieu | FRA | |
46 | REMONDINI | Dario | ITA | |
47 | SALM | Markus | EST | |
48 | GARCIA MIGUEL | Daniel | ESP | |
49 | KULCSAR | Viktor | HUN | |
50 | ARCHAMBEAUD | Bastien | FRA | |
51 | KIIROJA | Jaron | EST | |
52 | MASTROMARINO | Fabio | ITA | |
52 | TREBIS | Michael | GER | |
54 | SEVERINI | Filippo | ITA | |
55 | HEURLIN VAZQUEZ | Lino | FRA | |
56 | BUZINOV | Pavel | RUS | |
57 | RASHAIDA | Rahim | BUL | |
58 | PEZZOLI | Federico | ITA | |
59 | ROUSSEAU | Pierrick | FRA | |
60 | MAURY | Julien | FRA | |
61 | SAMOILOV | Roman | UKR | |
62 | PIETROBELLI | Giacomo Patrick | ITA | |
63 | KIRCHNER | Tim | GER | |
64 | REIJNAERS | Finian | BEL | |
65 | DEL CONTRASTO | Nicolo' | ITA | |
66 | PERCHUK | Maksym | UKR | |
67 | OPANASENKO | Andrii | UKR | |
67 | POURMAND | Nima | SWE | |
69 | FUHRIMANN | Jonathan | SUI | |
70 | SENYURDUSEV | Ozgur Ege | TUR | |
71 | JUANES | Guillermo | ESP | |
72 | TAIWO-WILLIAMS | Louis | GBR | |
73 | DEGUCHI | Nicolas | CAN | |
74 | DIANE | Alban | FRA | |
75 | POPA | Daniel | ROU | |
76 | CAVADINI | Lazare | SUI | |
77 | HARTMANN | Sven | AUT | |
78 | KOSHMAN | Nikita | UKR | |
79 | ELSAYED | Mahmoud | EGY | |
80 | COSTANTINI | Matteo | ITA | |
80 | ROUBAILO | Niels | NED | |
82 | GALABOV | Yordan | BUL | |
83 | FAST | Cedrik Henry | GER | |
84 | HORVATH | Adam | HUN | |
85 | ALTUNIN | Valentin | EST | |
86 | YETER | Yalgin | TUR | |
87 | BERRY | Tobias | GBR | |
88 | SANTORO | Paolo | ITA | |
89 | KELPE | Bendix | GER | |
90 | MARTINEZ GUERRERO | Guillem | ESP | |
91 | KOLDITZ | Ian-Etienne | GER | |
92 | SOBOLEV | Aleksandr | RUS | |
93 | COUFAL | Frantisek | CZE | |
94 | KUZMA | Andrii | UKR | |
95 | CHUZON | Miguel Angel | ESP | |
95 | CSABAI | Mate | HUN | |
97 | MATOUSEK | David | CZE | |
98 | HOAREAU-BERKANI | Raphael Jacques | ALG | |
99 | PELLE | Domonkos | HUN | |
100 | SCHEUNER | Joel | SUI | |
101 | MERIC | Murat | TUR | |
102 | RODRIGUEZ ACEYTUNO | Diego | ESP | |
103 | RIEDE | Stefan | AUT | |
104 | MYKYTENKO | Dmytro | UKR | |
105 | POMCHENKO | Antonio | UKR | |
106 | GRUNDER | Pascal | SUI | |
107 | BURGHELEA | Andrei | ROU | |
108 | NOVAK | Martin | CZE | |
109 | JONES | Hal | GBR | |
110 | ONER | Cengizhan | TUR | |
111 | KOTALA | Jan | CZE | |
112 | NAZAREVYCH | Vladyslav | UKR | |
113 | MALUCCHI | Marco | ITA | |
114 | BRUIJN-YARD | Rudi | GBR | |
115 | HORVATH | Mark | HUN | |
116 | WICHT | Matteo | SUI | |
117 | TOBIAS | Erik | EST | |
118 | HANSENNE | Arian | BEL | |
119 | ABRAMYAN | David | RUS | |
120 | REYNAERT | Joppe | BEL | |
121 | SCHENKENGEL | Benedict | GER | |
122 | KRASIKOVAS | Emilis | NOR | |
123 | LOEMAN | Leandro | BEL | |
124 | FAVRE | Aurele | SUI | |
124 | RANTANEN | Joona | FIN | |
124 | WALMSLEY | Joseph | GBR | |
127 | MUKOID | Kiril | UKR | |
128 | KUTTI | David | SWE | |
129 | NISTOR | Horia | ROU | |
130 | TRIUNFO | Andrea | ITA | |
131 | KEPPEL | Alec | NED | |
132 | KORNIIENKO | Lev | UKR | |
133 | MIRICA | Florin | ROU | |
134 | DOBSON | Philip | GBR | |
135 | BREKER | Henri | GER | |
135 | SURDUCAN | Tudor | ROU | |
137 | PORTMANN | Nicolas | SUI | |
138 | ABDELBAKY. A | Amr | EGY | |
139 | ARONOWITSCH | Zeev | SWE | |
140 | MUMENTHALER | Colin | SUI | |
141 | PONIKVAR | Lars | SLO | |
142 | KLAUS | Robert | CZE | |
143 | AKAL | Emir | TUR | |
144 | EIKANGER | Olav | NOR | |
145 | FERRANDINA | Lawrence Pascal Paolo | ITA | |
145 | WIBERG | Carl | SWE | |
147 | VANDENHAUTE | Lars | BEL | |
148 | SCHWITZER | Benjamin | GER | |
149 | MORENO ANDRES | Javier | ESP | |
150 | BRANDBERG | Hugo | SWE | |
150 | JANJIC | Gregor | AUT | |
152 | NORDTVEIT | Didrik | NOR | |
152 | POHNAN | Krystof | CZE | |
154 | LUNEAU | Aurelien | FRA | |
155 | MARQUETA PENA | Nicolas | ESP | |
156 | FAGERSTEDT | Jakob | SWE | |
157 | STOYCHEV | Radoslav | BUL | |
158 | PIEPER | Jesse | NED | |
159 | APERS | Matthew | BEL | |
160 | KAYRAL | Sarp Guclu | TUR | |
161 | KARLSEN | Henning | NOR | |
162 | MOROTTI | Leonardo | ITA | |
163 | MYKYTENKO | Maksym | UKR | |
164 | JEAL | James | GBR | |
165 | ATAY | Burak | TUR | |
166 | SAFCI | Ardic Karan | TUR | |
167 | SEBESAN | Claus | ROU | |
168 | BELLIERE | Arthur | FRA | |
169 | PLOMTEUX | Antoine | BEL | |
170 | MCKERR | Isaac | GBR | |
171 | LABAKI | Samuel | AUS | |
172 | CALIPA | Aurelio | GBR | |
173 | MAZUR | Daniil | UKR | |
174 | INOSTROZA | Lucas | CHI | |
174 | KRAJLAH | Luka | SLO | |
176 | FELTZ | Maxim | BEL | |
176 | FRIDMAN | Milton | SWE | |
176 | PRATLEY | Aedyn | AUS | |
179 | STIRBER | Sebastian | CZE | |
180 | JIMENEZ GISBERT | Aleix | ESP | |
181 | BACKSTROM | Ian | SWE | |
182 | NAGEL | Keanu | GER | |
183 | BOORZ | Jonas | GER | |
184 | DEISL | Markus | AUT | |
184 | STEINER | Piero | GBR | |
186 | MOHAMED | Mayed | UAE | |
187 | SPANOS | Konstantin | AUT | |
187 | WALLE | Henrik | NOR | |
189 | BACIU | Stefan | ROU | |
189 | WARREMAN | Daan | NED | |
191 | TOMAN | Jan | CZE | |
192 | BROBAKKEN | Marcus Vokes | NOR | |
193 | GOLOB | Lan | SLO | |
194 | CORVERS | Mathis | BEL | |
195 | LEHTINEN | Kasper | FIN | |
196 | BALER | Bernard | SLO | |
197 | STRUMBELJ | Viktor | SLO | |
198 | BABBUCCI | Gabriele | SLO | |
TALIOTIS | Alexandros | CYP | DNF | |
VAN ROOIJ | Kevin | NED | DNF | |
LUQUE | Alberto | ESP | DNS | |
MURUMAA | Mathias | EST | DNS | |
SJOSTEDT | Jacob | AUS | DNS |
Tableau of 16 | Tableau of 8 | Semi-finals | Final | |||
1 | MENCARELLI Simone | ITA | ||||
Referee: OREMUSH Geza UKR | MENCARELLI Simone | |||||
16 | ARMALEO Filippo | ITA | 15/11 | |||
Referee: LINDE Birgitta SWE | HAMILTON-MEIKE Jonathan | |||||
9 | JEUN Daniel | ESP | 15/14 | |||
Referee: MOOSUS Martti EST | HAMILTON-MEIKE Jonathan | |||||
8 | HAMILTON-MEIKE Jonathan | HUN | 15/5 | |||
Referee: VANDENBERK Florian BEL | VINEIS Sven | |||||
5 | TAFENAU Kasper | EST | 15/11 | |||
Referee: TENBERGEN Paul GER | TAFENAU Kasper | |||||
12 | BROOKE Alec | GBR | 15/14 | |||
Referee: FARKAS-NEMETH Zoltan HUN | VINEIS Sven | |||||
13 | GALASSI Matteo | ITA | 15/14 | |||
Referee: PIPART Adeline FRA | VINEIS Sven | |||||
4 | VINEIS Sven | SUI | 15/11 | |||
Referee: TENBERGEN Paul GER | KOVACS Gergely | |||||
3 | BROCHARD Theo | SUI | 15/8 | |||
Referee: ANIL Murtaza Berkan TUR | BROCHARD Theo | |||||
14 | YASSEEN Mohamed | EGY | 15/8 | |||
Referee: BRUNO Alexis ITA | KOVACS Gergely | |||||
11 | KOVACS Gergely | HUN | 15/13 | |||
Referee: BYKOV Andrey RUS | KOVACS Gergely | |||||
6 | ERBETTA Diego | SUI | 15/10 | |||
Referee: ANIL Murtaza Berkan TUR | KOVACS Gergely | |||||
7 | WINGERTER Nolan | FRA | 15/12 | |||
Referee: BLUMOWSKI Ingolf GER | BONAGA Nicolo | |||||
10 | BONAGA Nicolo | ITA | 15/10 | |||
Referee: BORSODI Andras NOR | ONISHCHUK Kirill | |||||
15 | BARTKO Levente | HUN | 15/11 | |||
Referee: BRUNO Alexis ITA | ONISHCHUK Kirill | |||||
2 | ONISHCHUK Kirill | RUS | 15/8 |
Tableau of 128 | Tableau of 64 | Tableau of 32 | |||
1 | MENCARELLI Simone | ITA | |||
Referee: PIPART Adeline FRA | MENCARELLI Simone | ||||
128 | HANSENNE Arian | BEL | 15/5 | ||
Referee: JEZA Eva SLO | MENCARELLI Simone | ||||
65 | TREBIS Michael | GER | 15/11 | ||
Referee: BYKOV Andrey RUS | TREBIS Michael | ||||
64 | HORVATH Adam | HUN | 15/13 | ||
Referee: LINDE Birgitta SWE | MENCARELLI Simone | ||||
33 | FUHRIMANN Jonathan | SUI | 15/6 | ||
Referee: BRUNO Alexis ITA | ELIBOL Halis Efe | ||||
96 | ELIBOL Halis Efe | TUR | 15/13 | ||
Referee: LINDE Birgitta SWE | ELIBOL Halis Efe | ||||
97 | MERIC Murat | TUR | 15/13 | ||
Referee: PLANTINGA Teun NED | KO Benedek | ||||
32 | KO Benedek | HUN | 15/14 | ||
17 | ARMALEO Filippo | ITA | |||
Referee: STEINBERG Maria ESP | ARMALEO Filippo | ||||
112 | LOEMAN Leandro | BEL | 15/9 | ||
Referee: FARKAS-NEMETH Zoltan HUN | ARMALEO Filippo | ||||
81 | COUFAL Frantisek | CZE | 15/7 | ||
Referee: KIAVUE Ella FRA | REMONDINI Dario | ||||
48 | REMONDINI Dario | ITA | 15/12 | ||
Referee: OREMUSH Geza UKR | ARMALEO Filippo | ||||
49 | SALM Markus | EST | 14/13 | ||
Referee: BALOGH Reka ROU | SALM Markus | ||||
80 | SOBOLEV Aleksandr | RUS | 15/13 | ||
Referee: BLUMOWSKI Ingolf GER | PIATTI Enrico | ||||
113 | KRASIKOVAS Emilis | NOR | 15/13 | ||
Referee: ANIL Murtaza Berkan TUR | PIATTI Enrico | ||||
16 | PIATTI Enrico | ITA | 15/11 | ||
9 | HAURI Ian | SUI | |||
Referee: JEZA Eva SLO | HAURI Ian | ||||
120 | MALUCCHI Marco | ITA | 15/6 | ||
Referee: HERRERA Emilio ESP | MALVIK Aleksander | ||||
73 | SANTORO Paolo | ITA | 15/13 | ||
Referee: TENBERGEN Paul GER | MALVIK Aleksander | ||||
56 | MALVIK Aleksander | NOR | 15/13 | ||
Referee: HAZELWOOD Daniel GBR | JEUN Daniel | ||||
41 | DEGUCHI Nicolas | CAN | 15/6 | ||
Referee: BUCHS Daniel SUI | JEUN Daniel | ||||
88 | JEUN Daniel | ESP | 15/12 | ||
Referee: VANDENBERK Florian BEL | JEUN Daniel | ||||
105 | KIRCHNER Tim | GER | 15/14 | ||
Referee: HERRERA Emilio ESP | KIRCHNER Tim | ||||
24 | DEL CONTRASTO Nicolo'' | ITA | 15/8 | ||
25 | LOPEZ CORAZON Diego | ESP | |||
Referee: FARKAS-NEMETH Zoltan HUN | LOPEZ CORAZON Diego | ||||
104 | RIEDE Stefan | AUT | 15/10 | ||
Referee: MANZOTTI Matteo ITA | LOPEZ CORAZON Diego | ||||
89 | MATOUSEK David | CZE | 15/13 | ||
Referee: AMEZ-DROZ Leon SUI | STANGE Jakob | ||||
40 | STANGE Jakob | GER | 15/9 | ||
Referee: PROCOPIO Gaia ITA | HAMILTON-MEIKE Jonathan | ||||
57 | HAMILTON-MEIKE Jonathan | HUN | 15/8 | ||
Referee: OREMUSH Geza UKR | HAMILTON-MEIKE Jonathan | ||||
72 | BERRY Tobias | GBR | 15/11 | ||
Referee: MOOSUS Martti EST | HAMILTON-MEIKE Jonathan | ||||
121 | SCHENKENGEL Benedict | GER | 15/8 | ||
Referee: FREZZA Pietro ITA | KELLY Christopher | ||||
8 | KELLY Christopher | SWE | 15/11 | ||
5 | DE LOS MOZOS Javier | ESP | |||
Referee: DOSTAL Jan CZE | DE LOS MOZOS Javier | ||||
124 | REYNAERT Joppe | BEL | 15/7 | ||
Referee: BORSODI Andras NOR | MURRU Fabio | ||||
69 | MURRU Fabio | GER | 15/14 | ||
Referee: BYKOV Andrey RUS | MURRU Fabio | ||||
60 | ROUBAILO Niels | NED | 15/11 | ||
Referee: KIAVUE Ella FRA | TAFENAU Kasper | ||||
37 | JUANES Guillermo | ESP | 15/13 | ||
Referee: BRUNO Alexis ITA | SAMOILOV Roman | ||||
92 | SAMOILOV Roman | UKR | 11/9 | ||
Referee: DAL POZZOLO Marco ITA | TAFENAU Kasper | ||||
101 | RODRIGUEZ ACEYTUNO Diego | ESP | 10/9 | ||
Referee: PLANTINGA Teun NED | TAFENAU Kasper | ||||
28 | TAFENAU Kasper | EST | 15/12 | ||
21 | LOMAGA Egor | RUS | |||
Referee: BORSODI Andras NOR | LOMAGA Egor | ||||
108 | GRUNDER Pascal | SUI | 15/3 | ||
Referee: FREZZA Pietro ITA | LOMAGA Egor | ||||
85 | MAURY Julien | FRA | 15/11 | ||
Referee: VANDENBERK Florian BEL | MAURY Julien | ||||
44 | DIANE Alban | FRA | 15/13 | ||
Referee: PIPART Adeline FRA | BROOKE Alec | ||||
53 | KULCSAR Viktor | HUN | 15/7 | ||
Referee: DAL POZZOLO Marco ITA | KULCSAR Viktor | ||||
76 | MARTINEZ GUERRERO Guillem | ESP | 15/9 | ||
Referee: BRUNO Alexis ITA | BROOKE Alec | ||||
117 | ONER Cengizhan | TUR | 15/8 | ||
Referee: AL-NUAIMI Muhannad SWE | BROOKE Alec | ||||
12 | BROOKE Alec | GBR | 15/12 | ||
13 | TOLASOV Vladimir | RUS | |||
Referee: JEZA Eva SLO | TOLASOV Vladimir | ||||
116 | JONES Hal | GBR | 15/12 | ||
Referee: STEINBERG Maria ESP | TOLASOV Vladimir | ||||
77 | BUZINOV Pavel | RUS | 15/10 | ||
Referee: TENBERGEN Paul GER | BUZINOV Pavel | ||||
52 | KOSHMAN Nikita | UKR | 15/8 | ||
Referee: AMEZ-DROZ Leon SUI | GALASSI Matteo | ||||
45 | POPA Daniel | ROU | 15/11 | ||
Referee: HAZELWOOD Daniel GBR | ROUSSEAU Pierrick | ||||
84 | ROUSSEAU Pierrick | FRA | 15/9 | ||
Referee: AMEZ-DROZ Leon SUI | GALASSI Matteo | ||||
109 | WALMSLEY Joseph | GBR | 15/10 | ||
Referee: HERRERA Emilio ESP | GALASSI Matteo | ||||
20 | GALASSI Matteo | ITA | 15/8 | ||
29 | KOVACS Daniel | HUN | |||
Referee: PIERUCCI Simona ITA | KOVACS Daniel | ||||
100 | KUTTI David | SWE | 15/11 | ||
Referee: BUCHS Daniel SUI | ELSAYED Mohamed | ||||
93 | PELLE Domonkos | HUN | 15/7 | ||
Referee: AMEZ-DROZ Leon SUI | ELSAYED Mohamed | ||||
36 | ELSAYED Mohamed | EGY | 15/9 | ||
Referee: ANIL Murtaza Berkan TUR | VINEIS Sven | ||||
61 | GALABOV Yordan | BUL | 15/12 | ||
Referee: OREMUSH Geza UKR | SEVERINI Filippo | ||||
68 | SEVERINI Filippo | ITA | 15/8 | ||
Referee: BYKOV Andrey RUS | VINEIS Sven | ||||
125 | ABRAMYAN David | RUS | 15/14 | ||
Referee: FREZZA Pietro ITA | VINEIS Sven | ||||
4 | VINEIS Sven | SUI | 15/12 | ||
3 | OSMAN-TOUSON Maruan | HUN | |||
Referee: PIPART Adeline FRA | OSMAN-TOUSON Maruan | ||||
126 | WICHT Matteo | SUI | 15/9 | ||
Referee: JEZA Eva SLO | BROCHARD Theo | ||||
67 | ALTUNIN Valentin | EST | 15/8 | ||
Referee: POTAPENKO Denis UKR | BROCHARD Theo | ||||
62 | BROCHARD Theo | SUI | 15/8 | ||
Referee: FARKAS-NEMETH Zoltan HUN | BROCHARD Theo | ||||
35 | SENYURDUSEV Ozgur Ege | TUR | 15/11 | ||
Referee: MOOSUS Martti EST | DIANA Edoardo | ||||
94 | DIANA Edoardo | ITA | 15/7 | ||
Referee: OREMUSH Geza UKR | DIANA Edoardo | ||||
99 | PIETROBELLI Giacomo Patrick | ITA | 15/12 | ||
Referee: PLANTINGA Teun NED | PIETROBELLI Giacomo Patrick | ||||
30 | OPANASENKO Andrii | UKR | 15/8 | ||
19 | DI MARCO Fabrizio | ITA | |||
Referee: BORSODI Andras NOR | DI MARCO Fabrizio | ||||
110 | FAVRE Aurele | SUI | 15/11 | ||
Referee: HAZELWOOD Daniel GBR | DI MARCO Fabrizio | ||||
83 | PEZZOLI Federico | ITA | 15/7 | ||
Referee: KIAVUE Ella FRA | PEZZOLI Federico | ||||
46 | CAVADINI Lazare | SUI | 15/10 | ||
Referee: TENBERGEN Paul GER | YASSEEN Mohamed | ||||
51 | GARCIA MIGUEL Daniel | ESP | 15/8 | ||
Referee: DAL POZZOLO Marco ITA | GARCIA MIGUEL Daniel | ||||
78 | KOLDITZ Ian-Etienne | GER | 15/14 | ||
Referee: ANIL Murtaza Berkan TUR | YASSEEN Mohamed | ||||
115 | NOVAK Martin | CZE | 15/1 | ||
Referee: ANIL Murtaza Berkan TUR | YASSEEN Mohamed | ||||
14 | YASSEEN Mohamed | EGY | 15/9 | ||
11 | FORTIN Paul | FRA | |||
Referee: JEZA Eva SLO | FORTIN Paul | ||||
118 | KOTALA Jan | CZE | 15/6 | ||
Referee: HERRERA Emilio ESP | FORTIN Paul | ||||
75 | KELPE Bendix | GER | 15/12 | ||
Referee: LINDE Birgitta SWE | ARCHAMBEAUD Bastien | ||||
54 | ARCHAMBEAUD Bastien | FRA | 15/8 | ||
Referee: BORSODI Andras NOR | KOVACS Gergely | ||||
43 | KOVACS Gergely | HUN | 15/10 | ||
Referee: BUCHS Daniel SUI | KOVACS Gergely | ||||
86 | CSABAI Mate | HUN | 15/5 | ||
Referee: PIERUCCI Simona ITA | KOVACS Gergely | ||||
107 | POMCHENKO Antonio | UKR | 11/4 | ||
Referee: BLUMOWSKI Ingolf GER | GAUVERT Mathieu | ||||
22 | GAUVERT Mathieu | FRA | 15/14 | ||
27 | PERCHUK Maksym | UKR | |||
Referee: PIERUCCI Simona ITA | ERBETTA Diego | ||||
102 | ERBETTA Diego | SUI | 15/9 | ||
Referee: TENBERGEN Paul GER | ERBETTA Diego | ||||
91 | HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques | ALG | 15/14 | ||
Referee: AMEZ-DROZ Leon SUI | MANZO Edoardo | ||||
38 | MANZO Edoardo | ITA | 15/13 | ||
Referee: BRUNO Alexis ITA | ERBETTA Diego | ||||
59 | COSTANTINI Matteo | ITA | 15/14 | ||
Referee: OREMUSH Geza UKR | MITCHELL Jacob | ||||
70 | MITCHELL Jacob | GBR | 15/11 | ||
Referee: MOOSUS Martti EST | MITCHELL Jacob | ||||
123 | HORVATH Mark | HUN | 15/14 | ||
Referee: FREZZA Pietro ITA | SARKISYAN Artem | ||||
6 | SARKISYAN Artem | RUS | 14/11 | ||
7 | WINGERTER Nolan | FRA | |||
Referee: DOSTAL Jan CZE | WINGERTER Nolan | ||||
122 | BRUIJN-YARD Rudi | GBR | 15/14 | ||
Referee: AL-NUAIMI Muhannad SWE | WINGERTER Nolan | ||||
71 | YETER Yalgin | TUR | 15/13 | ||
Referee: POTAPENKO Denis UKR | KIIROJA Jaron | ||||
58 | KIIROJA Jaron | EST | 15/14 | ||
Referee: VANDENBERK Florian BEL | WINGERTER Nolan | ||||
39 | TAIWO-WILLIAMS Louis | GBR | 15/11 | ||
Referee: BRUNO Alexis ITA | FARKAS Peter | ||||
90 | FARKAS Peter | HUN | 15/12 | ||
Referee: PIPART Adeline FRA | FARKAS Peter | ||||
103 | MUKOID Kiril | UKR | 15/13 | ||
Referee: PLANTINGA Teun NED | BONELLI Tommaso | ||||
26 | BONELLI Tommaso | ITA | 9/8 | ||
23 | BONAGA Nicolo | ITA | |||
Referee: STEINBERG Maria ESP | BONAGA Nicolo | ||||
106 | MYKYTENKO Dmytro | UKR | 15/4 | ||
Referee: KIAVUE Ella FRA | BONAGA Nicolo | ||||
87 | CHUZON Miguel Angel | ESP | 15/11 | ||
Referee: KIAVUE Ella FRA | UDOVICHENKO Aleksey | ||||
42 | UDOVICHENKO Aleksey | RUS | 15/12 | ||
Referee: BLUMOWSKI Ingolf GER | BONAGA Nicolo | ||||
55 | ELSAYED Mahmoud | EGY | 15/14 | ||
Referee: DAL POZZOLO Marco ITA | HEURLIN VAZQUEZ Lino | ||||
74 | HEURLIN VAZQUEZ Lino | FRA | 15/9 | ||
Referee: PROCOPIO Gaia ITA | GUROV Kirill | ||||
119 | NAZAREVYCH Vladyslav | UKR | 15/14 | ||
Referee: AL-NUAIMI Muhannad SWE | GUROV Kirill | ||||
10 | GUROV Kirill | RUS | 15/5 | ||
15 | BARTKO Levente | HUN | |||
Referee: JEZA Eva SLO | BARTKO Levente | ||||
114 | BURGHELEA Andrei | ROU | 15/6 | ||
Referee: PLANTINGA Teun NED | BARTKO Levente | ||||
79 | RASHAIDA Rahim | BUL | 15/14 | ||
Referee: TENBERGEN Paul GER | RASHAIDA Rahim | ||||
50 | HARTMANN Sven | AUT | 15/14 | ||
Referee: HERRERA Emilio ESP | BARTKO Levente | ||||
47 | PALLUD Matthieu | FRA | 15/7 | ||
Referee: HAZELWOOD Daniel GBR | PALLUD Matthieu | ||||
82 | KUZMA Andrii | UKR | 15/9 | ||
Referee: DOSTAL Jan CZE | RIZZI Jacopo | ||||
111 | RANTANEN Joona | FIN | 15/9 | ||
Referee: HERRERA Emilio ESP | RIZZI Jacopo | ||||
18 | RIZZI Jacopo | ITA | 15/12 | ||
31 | POURMAND Nima | SWE | |||
Referee: PIERUCCI Simona ITA | REIJNAERS Finian | ||||
98 | REIJNAERS Finian | BEL | 15/11 | ||
Referee: BUCHS Daniel SUI | DENAUX Mael | ||||
95 | SCHEUNER Joel | SUI | 15/9 | ||
Referee: PROCOPIO Gaia ITA | DENAUX Mael | ||||
34 | DENAUX Mael | FRA | 15/14 | ||
Referee: BUCHS Daniel SUI | ONISHCHUK Kirill | ||||
63 | FAST Cedrik Henry | GER | 15/11 | ||
Referee: OREMUSH Geza UKR | MASTROMARINO Fabio | ||||
66 | MASTROMARINO Fabio | ITA | 15/11 | ||
Referee: POTAPENKO Denis UKR | ONISHCHUK Kirill | ||||
127 | TOBIAS Erik | EST | 15/9 | ||
Referee: MANZOTTI Matteo ITA | ONISHCHUK Kirill | ||||
2 | ONISHCHUK Kirill | RUS | 15/9 |
Tableau of 256 | |||
1 | MENCARELLI Simone | ITA | |
MENCARELLI Simone | |||
256 | |||
129 | HANSENNE Arian | BEL | |
Referee: HERRERA Emilio ESP | HANSENNE Arian | ||
128 | MUMENTHALER Colin | SUI | 15/13 |
65 | TREBIS Michael | GER | |
TREBIS Michael | |||
192 | |||
193 | |||
HORVATH Adam | |||
64 | HORVATH Adam | HUN | |
33 | FUHRIMANN Jonathan | SUI | |
FUHRIMANN Jonathan | |||
224 | |||
161 | |||
ELIBOL Halis Efe | |||
96 | ELIBOL Halis Efe | TUR | |
97 | MERIC Murat | TUR | |
Referee: MOOSUS Martti EST | MERIC Murat | ||
160 | KAYRAL Sarp Guclu | TUR | 15/7 |
225 | |||
KO Benedek | |||
32 | KO Benedek | HUN | |
17 | ARMALEO Filippo | ITA | |
ARMALEO Filippo | |||
240 | |||
145 | LOEMAN Leandro | BEL | |
Referee: POTAPENKO Denis UKR | LOEMAN Leandro | ||
112 | BREKER Henri | GER | 15/11 |
81 | COUFAL Frantisek | CZE | |
COUFAL Frantisek | |||
176 | |||
209 | |||
REMONDINI Dario | |||
48 | REMONDINI Dario | ITA | |
49 | SALM Markus | EST | |
SALM Markus | |||
208 | |||
177 | |||
SOBOLEV Aleksandr | |||
80 | SOBOLEV Aleksandr | RUS | |
113 | SURDUCAN Tudor | ROU | |
Referee: PROCOPIO Gaia ITA | KRASIKOVAS Emilis | ||
144 | KRASIKOVAS Emilis | NOR | 15/7 |
241 | |||
PIATTI Enrico | |||
16 | PIATTI Enrico | ITA | |
9 | HAURI Ian | SUI | |
HAURI Ian | |||
248 | |||
137 | WIBERG Carl | SWE | |
Referee: VANDENBERK Florian BEL | MALUCCHI Marco | ||
120 | MALUCCHI Marco | ITA | 15/5 |
73 | SANTORO Paolo | ITA | |
SANTORO Paolo | |||
184 | |||
201 | |||
MALVIK Aleksander | |||
56 | MALVIK Aleksander | NOR | |
41 | DEGUCHI Nicolas | CAN | |
DEGUCHI Nicolas | |||
216 | |||
169 | |||
JEUN Daniel | |||
88 | JEUN Daniel | ESP | |
105 | KIRCHNER Tim | GER | |
Referee: DAL POZZOLO Marco ITA | KIRCHNER Tim | ||
152 | MARQUETA PENA Nicolas | ESP | 15/5 |
233 | |||
DEL CONTRASTO Nicolo'' | |||
24 | DEL CONTRASTO Nicolo'' | ITA | |
25 | LOPEZ CORAZON Diego | ESP | |
LOPEZ CORAZON Diego | |||
232 | |||
153 | FAGERSTEDT Jakob | SWE | |
Referee: FARKAS-NEMETH Zoltan HUN | RIEDE Stefan | ||
104 | RIEDE Stefan | AUT | 15/13 |
89 | MATOUSEK David | CZE | |
MATOUSEK David | |||
168 | |||
217 | |||
STANGE Jakob | |||
40 | STANGE Jakob | GER | |
57 | HAMILTON-MEIKE Jonathan | HUN | |
HAMILTON-MEIKE Jonathan | |||
200 | |||
185 | |||
BERRY Tobias | |||
72 | BERRY Tobias | GBR | |
121 | PORTMANN Nicolas | SUI | |
Referee: ANIL Murtaza Berkan TUR | SCHENKENGEL Benedict | ||
136 | SCHENKENGEL Benedict | GER | 14/13 |
249 | |||
KELLY Christopher | |||
8 | KELLY Christopher | SWE | |
5 | DE LOS MOZOS Javier | ESP | |
DE LOS MOZOS Javier | |||
252 | |||
133 | REYNAERT Joppe | BEL | |
Referee: LINDE Birgitta SWE | REYNAERT Joppe | ||
124 | ABDELBAKY. A Amr | EGY | 15/11 |
69 | MURRU Fabio | GER | |
MURRU Fabio | |||
188 | |||
197 | |||
ROUBAILO Niels | |||
60 | ROUBAILO Niels | NED | |
37 | JUANES Guillermo | ESP | |
JUANES Guillermo | |||
220 | |||
165 | |||
SAMOILOV Roman | |||
92 | SAMOILOV Roman | UKR | |
101 | RODRIGUEZ ACEYTUNO Diego | ESP | |
Referee: MANZOTTI Matteo ITA | RODRIGUEZ ACEYTUNO Diego | ||
156 | PIEPER Jesse | NED | 15/5 |
229 | |||
TAFENAU Kasper | |||
28 | TAFENAU Kasper | EST | |
21 | LOMAGA Egor | RUS | |
LOMAGA Egor | |||
236 | |||
149 | POHNAN Krystof | CZE | |
Referee: BALOGH Reka ROU | GRUNDER Pascal | ||
108 | GRUNDER Pascal | SUI | 15/2 |
85 | MAURY Julien | FRA | |
MAURY Julien | |||
172 | |||
213 | |||
DIANE Alban | |||
44 | DIANE Alban | FRA | |
53 | KULCSAR Viktor | HUN | |
KULCSAR Viktor | |||
204 | |||
181 | |||
MARTINEZ GUERRERO Guillem | |||
76 | MARTINEZ GUERRERO Guillem | ESP | |
117 | ONER Cengizhan | TUR | |
Referee: AL-NUAIMI Muhannad SWE | ONER Cengizhan | ||
140 | SCHWITZER Benjamin | GER | 15/6 |
245 | |||
BROOKE Alec | |||
12 | BROOKE Alec | GBR | |
13 | TOLASOV Vladimir | RUS | |
TOLASOV Vladimir | |||
244 | |||
141 | MORENO ANDRES Javier | ESP | |
Referee: DOSTAL Jan CZE | JONES Hal | ||
116 | JONES Hal | GBR | 15/14 |
77 | BUZINOV Pavel | RUS | |
BUZINOV Pavel | |||
180 | |||
205 | |||
KOSHMAN Nikita | |||
52 | KOSHMAN Nikita | UKR | |
45 | POPA Daniel | ROU | |
POPA Daniel | |||
212 | |||
173 | |||
ROUSSEAU Pierrick | |||
84 | ROUSSEAU Pierrick | FRA | |
109 | KORNIIENKO Lev | UKR | |
Referee: BYKOV Andrey RUS | WALMSLEY Joseph | ||
148 | WALMSLEY Joseph | GBR | 15/11 |
237 | |||
GALASSI Matteo | |||
20 | GALASSI Matteo | ITA | |
29 | KOVACS Daniel | HUN | |
KOVACS Daniel | |||
228 | |||
157 | KUTTI David | SWE | |
Referee: PIPART Adeline FRA | KUTTI David | ||
100 | TRIUNFO Andrea | ITA | 15/11 |
93 | PELLE Domonkos | HUN | |
PELLE Domonkos | |||
164 | |||
221 | |||
ELSAYED Mohamed | |||
36 | ELSAYED Mohamed | EGY | |
61 | GALABOV Yordan | BUL | |
GALABOV Yordan | |||
196 | |||
189 | |||
SEVERINI Filippo | |||
68 | SEVERINI Filippo | ITA | |
125 | ARONOWITSCH Zeev | SWE | |
Referee: HAZELWOOD Daniel GBR | ABRAMYAN David | ||
132 | ABRAMYAN David | RUS | 15/10 |
253 | |||
VINEIS Sven | |||
4 | VINEIS Sven | SUI | |
3 | OSMAN-TOUSON Maruan | HUN | |
OSMAN-TOUSON Maruan | |||
254 | |||
131 | KLAUS Robert | CZE | |
Referee: HERRERA Emilio ESP | WICHT Matteo | ||
126 | WICHT Matteo | SUI | 15/12 |
67 | ALTUNIN Valentin | EST | |
ALTUNIN Valentin | |||
190 | |||
195 | |||
BROCHARD Theo | |||
62 | BROCHARD Theo | SUI | |
35 | SENYURDUSEV Ozgur Ege | TUR | |
SENYURDUSEV Ozgur Ege | |||
222 | |||
163 | |||
DIANA Edoardo | |||
94 | DIANA Edoardo | ITA | |
99 | PIETROBELLI Giacomo Patrick | ITA | |
Referee: MOOSUS Martti EST | PIETROBELLI Giacomo Patrick | ||
158 | APERS Matthew | BEL | 15/9 |
227 | |||
OPANASENKO Andrii | |||
30 | OPANASENKO Andrii | UKR | |
19 | DI MARCO Fabrizio | ITA | |
DI MARCO Fabrizio | |||
238 | |||
147 | FAVRE Aurele | SUI | |
Referee: POTAPENKO Denis UKR | FAVRE Aurele | ||
110 | MIRICA Florin | ROU | 15/14 |
83 | PEZZOLI Federico | ITA | |
PEZZOLI Federico | |||
174 | |||
211 | |||
CAVADINI Lazare | |||
46 | CAVADINI Lazare | SUI | |
51 | GARCIA MIGUEL Daniel | ESP | |
GARCIA MIGUEL Daniel | |||
206 | |||
179 | |||
KOLDITZ Ian-Etienne | |||
78 | KOLDITZ Ian-Etienne | GER | |
115 | NOVAK Martin | CZE | |
Referee: PROCOPIO Gaia ITA | NOVAK Martin | ||
142 | BRANDBERG Hugo | SWE | 15/11 |
243 | |||
YASSEEN Mohamed | |||
14 | YASSEEN Mohamed | EGY | |
11 | FORTIN Paul | FRA | |
FORTIN Paul | |||
246 | |||
139 | VANDENHAUTE Lars | BEL | |
Referee: BUCHS Daniel SUI | KOTALA Jan | ||
118 | KOTALA Jan | CZE | 15/13 |
75 | KELPE Bendix | GER | |
KELPE Bendix | |||
182 | |||
203 | |||
ARCHAMBEAUD Bastien | |||
54 | ARCHAMBEAUD Bastien | FRA | |
43 | KOVACS Gergely | HUN | |
KOVACS Gergely | |||
214 | |||
171 | |||
CSABAI Mate | |||
86 | CSABAI Mate | HUN | |
107 | POMCHENKO Antonio | UKR | |
Referee: DAL POZZOLO Marco ITA | POMCHENKO Antonio | ||
150 | NORDTVEIT Didrik | NOR | 15/8 |
235 | |||
GAUVERT Mathieu | |||
22 | GAUVERT Mathieu | FRA | |
27 | PERCHUK Maksym | UKR | |
PERCHUK Maksym | |||
230 | |||
155 | STOYCHEV Radoslav | BUL | |
Referee: FARKAS-NEMETH Zoltan HUN | ERBETTA Diego | ||
102 | ERBETTA Diego | SUI | 15/14 |
91 | HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques | ALG | |
HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques | |||
166 | |||
219 | |||
MANZO Edoardo | |||
38 | MANZO Edoardo | ITA | |
59 | COSTANTINI Matteo | ITA | |
COSTANTINI Matteo | |||
198 | |||
187 | |||
MITCHELL Jacob | |||
70 | MITCHELL Jacob | GBR | |
123 | HORVATH Mark | HUN | |
Referee: DENZER Benjamin GER | HORVATH Mark | ||
134 | AKAL Emir | TUR | 14/10 |
251 | |||
SARKISYAN Artem | |||
6 | SARKISYAN Artem | RUS | |
7 | WINGERTER Nolan | FRA | |
WINGERTER Nolan | |||
250 | |||
135 | EIKANGER Olav | NOR | |
Referee: LINDE Birgitta SWE | BRUIJN-YARD Rudi | ||
122 | BRUIJN-YARD Rudi | GBR | 15/12 |
71 | YETER Yalgin | TUR | |
YETER Yalgin | |||
186 | |||
199 | |||
KIIROJA Jaron | |||
58 | KIIROJA Jaron | EST | |
39 | TAIWO-WILLIAMS Louis | GBR | |
TAIWO-WILLIAMS Louis | |||
218 | |||
167 | |||
FARKAS Peter | |||
90 | FARKAS Peter | HUN | |
103 | KEPPEL Alec | NED | |
Referee: MANZOTTI Matteo ITA | MUKOID Kiril | ||
154 | MUKOID Kiril | UKR | 15/14 |
231 | |||
BONELLI Tommaso | |||
26 | BONELLI Tommaso | ITA | |
23 | BONAGA Nicolo | ITA | |
BONAGA Nicolo | |||
234 | |||
151 | LUNEAU Aurelien | FRA | |
Referee: BALOGH Reka ROU | MYKYTENKO Dmytro | ||
106 | MYKYTENKO Dmytro | UKR | 15/13 |
87 | CHUZON Miguel Angel | ESP | |
CHUZON Miguel Angel | |||
170 | |||
215 | |||
UDOVICHENKO Aleksey | |||
42 | UDOVICHENKO Aleksey | RUS | |
55 | ELSAYED Mahmoud | EGY | |
ELSAYED Mahmoud | |||
202 | |||
183 | |||
HEURLIN VAZQUEZ Lino | |||
74 | HEURLIN VAZQUEZ Lino | FRA | |
119 | NAZAREVYCH Vladyslav | UKR | |
Referee: BLUMOWSKI Ingolf GER | NAZAREVYCH Vladyslav | ||
138 | FERRANDINA Lawrence Pascal Paolo | ITA | 15/9 |
247 | |||
GUROV Kirill | |||
10 | GUROV Kirill | RUS | |
15 | BARTKO Levente | HUN | |
BARTKO Levente | |||
242 | |||
143 | JANJIC Gregor | AUT | |
Referee: DOSTAL Jan CZE | BURGHELEA Andrei | ||
114 | BURGHELEA Andrei | ROU | 15/7 |
79 | RASHAIDA Rahim | BUL | |
RASHAIDA Rahim | |||
178 | |||
207 | |||
HARTMANN Sven | |||
50 | HARTMANN Sven | AUT | |
47 | PALLUD Matthieu | FRA | |
PALLUD Matthieu | |||
210 | |||
175 | |||
KUZMA Andrii | |||
82 | KUZMA Andrii | UKR | |
111 | DOBSON Philip | GBR | |
Referee: BYKOV Andrey RUS | RANTANEN Joona | ||
146 | RANTANEN Joona | FIN | 15/14 |
239 | |||
RIZZI Jacopo | |||
18 | RIZZI Jacopo | ITA | |
31 | POURMAND Nima | SWE | |
POURMAND Nima | |||
226 | |||
159 | REIJNAERS Finian | BEL | |
Referee: PIPART Adeline FRA | REIJNAERS Finian | ||
98 | NISTOR Horia | ROU | 15/14 |
95 | SCHEUNER Joel | SUI | |
SCHEUNER Joel | |||
162 | |||
223 | |||
DENAUX Mael | |||
34 | DENAUX Mael | FRA | |
63 | FAST Cedrik Henry | GER | |
FAST Cedrik Henry | |||
194 | |||
191 | |||
MASTROMARINO Fabio | |||
66 | MASTROMARINO Fabio | ITA | |
127 | TOBIAS Erik | EST | |
Referee: HAZELWOOD Daniel GBR | TOBIAS Erik | ||
130 | PONIKVAR Lars | SLO | 15/10 |
255 | |||
ONISHCHUK Kirill | |||
2 | ONISHCHUK Kirill | RUS |
Rank | Name | First name | Country | Victory/match | Ind. | HS | Group |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MENCARELLI | Simone | ITA | 1.000 | 27 | 30 | qualifier |
2 | ONISHCHUK | Kirill | RUS | 1.000 | 18 | 30 | qualifier |
3 | OSMAN-TOUSON | Maruan | HUN | 1.000 | 18 | 29 | qualifier |
3 | VINEIS | Sven | SUI | 1.000 | 18 | 29 | qualifier |
5 | DE LOS MOZOS | Javier | ESP | 1.000 | 17 | 30 | qualifier |
5 | SARKISYAN | Artem | RUS | 1.000 | 17 | 30 | qualifier |
5 | WINGERTER | Nolan | FRA | 1.000 | 17 | 30 | qualifier |
8 | KELLY | Christopher | SWE | 1.000 | 17 | 25 | qualifier |
9 | HAURI | Ian | SUI | 1.000 | 15 | 25 | qualifier |
10 | GUROV | Kirill | RUS | 1.000 | 14 | 29 | qualifier |
11 | FORTIN | Paul | FRA | 1.000 | 12 | 28 | qualifier |
12 | BROOKE | Alec | GBR | 0.833 | 16 | 28 | qualifier |
13 | TOLASOV | Vladimir | RUS | 0.833 | 15 | 28 | qualifier |
14 | YASSEEN | Mohamed | EGY | 0.833 | 14 | 28 | qualifier |
15 | BARTKO | Levente | HUN | 0.833 | 14 | 25 | qualifier |
16 | PIATTI | Enrico | ITA | 0.833 | 13 | 27 | qualifier |
17 | ARMALEO | Filippo | ITA | 0.833 | 13 | 25 | qualifier |
18 | DI MARCO | Fabrizio | ITA | 0.833 | 11 | 29 | qualifier |
18 | RIZZI | Jacopo | ITA | 0.833 | 11 | 29 | qualifier |
20 | GALASSI | Matteo | ITA | 0.833 | 11 | 27 | qualifier |
20 | LOMAGA | Egor | RUS | 0.833 | 11 | 27 | qualifier |
22 | GAUVERT | Mathieu | FRA | 0.833 | 11 | 22 | qualifier |
23 | BONAGA | Nicolo | ITA | 0.833 | 10 | 28 | qualifier |
24 | DEL CONTRASTO | Nicolo' | ITA | 0.833 | 10 | 27 | qualifier |
25 | LOPEZ CORAZON | Diego | ESP | 0.833 | 9 | 27 | qualifier |
26 | BONELLI | Tommaso | ITA | 0.833 | 9 | 26 | qualifier |
27 | PERCHUK | Maksym | UKR | 0.833 | 8 | 29 | qualifier |
28 | TAFENAU | Kasper | EST | 0.833 | 8 | 24 | qualifier |
29 | KOVACS | Daniel | HUN | 0.833 | 8 | 21 | qualifier |
30 | OPANASENKO | Andrii | UKR | 0.833 | 7 | 26 | qualifier |
30 | POURMAND | Nima | SWE | 0.833 | 7 | 26 | qualifier |
32 | FUHRIMANN | Jonathan | SUI | 0.833 | 7 | 25 | qualifier |
32 | KO | Benedek | HUN | 0.833 | 7 | 25 | qualifier |
34 | DENAUX | Mael | FRA | 0.833 | 6 | 28 | qualifier |
35 | SENYURDUSEV | Ozgur Ege | TUR | 0.833 | 5 | 26 | qualifier |
36 | ELSAYED | Mohamed | EGY | 0.800 | 10 | 24 | qualifier |
37 | JUANES | Guillermo | ESP | 0.800 | 8 | 23 | qualifier |
38 | MANZO | Edoardo | ITA | 0.800 | 8 | 20 | qualifier |
39 | TAIWO-WILLIAMS | Louis | GBR | 0.800 | 7 | 24 | qualifier |
40 | STANGE | Jakob | GER | 0.800 | 6 | 21 | qualifier |
41 | DEGUCHI | Nicolas | CAN | 0.800 | 5 | 20 | qualifier |
42 | UDOVICHENKO | Aleksey | RUS | 0.800 | 4 | 20 | qualifier |
43 | KOVACS | Gergely | HUN | 0.800 | 3 | 22 | qualifier |
44 | DIANE | Alban | FRA | 0.667 | 11 | 28 | qualifier |
45 | POPA | Daniel | ROU | 0.667 | 10 | 28 | qualifier |
46 | CAVADINI | Lazare | SUI | 0.667 | 9 | 27 | qualifier |
46 | PALLUD | Matthieu | FRA | 0.667 | 9 | 27 | qualifier |
48 | REMONDINI | Dario | ITA | 0.667 | 9 | 26 | qualifier |
49 | SALM | Markus | EST | 0.667 | 8 | 28 | qualifier |
50 | GARCIA MIGUEL | Daniel | ESP | 0.667 | 7 | 27 | qualifier |
50 | HARTMANN | Sven | AUT | 0.667 | 7 | 27 | qualifier |
52 | KOSHMAN | Nikita | UKR | 0.667 | 7 | 25 | qualifier |
53 | KULCSAR | Viktor | HUN | 0.667 | 6 | 28 | qualifier |
54 | ARCHAMBEAUD | Bastien | FRA | 0.667 | 6 | 26 | qualifier |
55 | ELSAYED | Mahmoud | EGY | 0.667 | 6 | 25 | qualifier |
56 | MALVIK | Aleksander | NOR | 0.667 | 5 | 25 | qualifier |
57 | HAMILTON-MEIKE | Jonathan | HUN | 0.667 | 5 | 24 | qualifier |
57 | KIIROJA | Jaron | EST | 0.667 | 5 | 24 | qualifier |
59 | COSTANTINI | Matteo | ITA | 0.667 | 5 | 23 | qualifier |
59 | ROUBAILO | Niels | NED | 0.667 | 5 | 23 | qualifier |
61 | GALABOV | Yordan | BUL | 0.667 | 4 | 27 | qualifier |
62 | BROCHARD | Theo | SUI | 0.667 | 4 | 26 | qualifier |
63 | FAST | Cedrik Henry | GER | 0.667 | 4 | 22 | qualifier |
64 | HORVATH | Adam | HUN | 0.667 | 3 | 24 | qualifier |
64 | MASTROMARINO | Fabio | ITA | 0.667 | 3 | 24 | qualifier |
64 | TREBIS | Michael | GER | 0.667 | 3 | 24 | qualifier |
67 | ALTUNIN | Valentin | EST | 0.667 | 3 | 22 | qualifier |
68 | SEVERINI | Filippo | ITA | 0.667 | 2 | 26 | qualifier |
69 | MURRU | Fabio | GER | 0.667 | 2 | 25 | qualifier |
70 | MITCHELL | Jacob | GBR | 0.667 | 2 | 23 | qualifier |
71 | YETER | Yalgin | TUR | 0.667 | 0 | 23 | qualifier |
72 | BERRY | Tobias | GBR | 0.667 | 0 | 21 | qualifier |
73 | SANTORO | Paolo | ITA | 0.600 | 3 | 21 | qualifier |
74 | HEURLIN VAZQUEZ | Lino | FRA | 0.600 | 2 | 21 | qualifier |
75 | KELPE | Bendix | GER | 0.600 | 0 | 21 | qualifier |
76 | BUZINOV | Pavel | RUS | 0.600 | -1 | 18 | qualifier |
76 | MARTINEZ GUERRERO | Guillem | ESP | 0.600 | -1 | 18 | qualifier |
78 | KOLDITZ | Ian-Etienne | GER | 0.500 | 5 | 25 | qualifier |
79 | RASHAIDA | Rahim | BUL | 0.500 | 5 | 24 | qualifier |
80 | SOBOLEV | Aleksandr | RUS | 0.500 | 4 | 25 | qualifier |
81 | COUFAL | Frantisek | CZE | 0.500 | 4 | 23 | qualifier |
82 | KUZMA | Andrii | UKR | 0.500 | 3 | 25 | qualifier |
83 | PEZZOLI | Federico | ITA | 0.500 | 3 | 24 | qualifier |
84 | ROUSSEAU | Pierrick | FRA | 0.500 | 3 | 23 | qualifier |
85 | MAURY | Julien | FRA | 0.500 | 2 | 24 | qualifier |
86 | CHUZON | Miguel Angel | ESP | 0.500 | 2 | 23 | qualifier |
86 | CSABAI | Mate | HUN | 0.500 | 2 | 23 | qualifier |
88 | JEUN | Daniel | ESP | 0.500 | 2 | 20 | qualifier |
89 | MATOUSEK | David | CZE | 0.500 | 1 | 25 | qualifier |
90 | FARKAS | Peter | HUN | 0.500 | 1 | 24 | qualifier |
90 | HOAREAU-BERKANI | Raphael Jacques | ALG | 0.500 | 1 | 24 | qualifier |
92 | SAMOILOV | Roman | UKR | 0.500 | 1 | 23 | qualifier |
93 | PELLE | Domonkos | HUN | 0.500 | 1 | 22 | qualifier |
94 | DIANA | Edoardo | ITA | 0.500 | 1 | 20 | qualifier |
95 | SCHEUNER | Joel | SUI | 0.500 | 1 | 19 | qualifier |
96 | ELIBOL | Halis Efe | TUR | 0.500 | 0 | 25 | qualifier |
97 | MERIC | Murat | TUR | 0.500 | 0 | 24 | qualifier |
97 | NISTOR | Horia | ROU | 0.500 | 0 | 24 | qualifier |
99 | PIETROBELLI | Giacomo Patrick | ITA | 0.500 | 0 | 23 | qualifier |
100 | TRIUNFO | Andrea | ITA | 0.500 | 0 | 22 | qualifier |
101 | RODRIGUEZ ACEYTUNO | Diego | ESP | 0.500 | -1 | 22 | qualifier |
102 | ERBETTA | Diego | SUI | 0.500 | -1 | 21 | qualifier |
103 | KEPPEL | Alec | NED | 0.500 | -1 | 19 | qualifier |
104 | RIEDE | Stefan | AUT | 0.500 | -2 | 24 | qualifier |
105 | KIRCHNER | Tim | GER | 0.500 | -2 | 22 | qualifier |
106 | MYKYTENKO | Dmytro | UKR | 0.500 | -2 | 21 | qualifier |
107 | POMCHENKO | Antonio | UKR | 0.500 | -2 | 19 | qualifier |
108 | GRUNDER | Pascal | SUI | 0.500 | -2 | 18 | qualifier |
109 | KORNIIENKO | Lev | UKR | 0.500 | -4 | 23 | qualifier |
110 | MIRICA | Florin | ROU | 0.500 | -4 | 19 | qualifier |
111 | DOBSON | Philip | GBR | 0.500 | -5 | 21 | qualifier |
112 | BREKER | Henri | GER | 0.500 | -5 | 20 | qualifier |
112 | SURDUCAN | Tudor | ROU | 0.500 | -5 | 20 | qualifier |
114 | BURGHELEA | Andrei | ROU | 0.500 | -5 | 19 | qualifier |
115 | NOVAK | Martin | CZE | 0.500 | -5 | 18 | qualifier |
116 | JONES | Hal | GBR | 0.500 | -6 | 20 | qualifier |
117 | ONER | Cengizhan | TUR | 0.500 | -7 | 19 | qualifier |
118 | KOTALA | Jan | CZE | 0.500 | -7 | 18 | qualifier |
119 | NAZAREVYCH | Vladyslav | UKR | 0.400 | 2 | 18 | qualifier |
120 | MALUCCHI | Marco | ITA | 0.400 | 1 | 20 | qualifier |
121 | PORTMANN | Nicolas | SUI | 0.400 | 0 | 21 | qualifier |
122 | BRUIJN-YARD | Rudi | GBR | 0.400 | -1 | 20 | qualifier |
123 | HORVATH | Mark | HUN | 0.400 | -1 | 18 | qualifier |
124 | ABDELBAKY. A | Amr | EGY | 0.400 | -4 | 15 | qualifier |
125 | ARONOWITSCH | Zeev | SWE | 0.400 | -7 | 14 | qualifier |
126 | WICHT | Matteo | SUI | 0.333 | 3 | 22 | qualifier |
127 | TOBIAS | Erik | EST | 0.333 | 1 | 22 | qualifier |
128 | HANSENNE | Arian | BEL | 0.333 | -2 | 23 | qualifier |
128 | MUMENTHALER | Colin | SUI | 0.333 | -2 | 23 | qualifier |
130 | PONIKVAR | Lars | SLO | 0.333 | -3 | 22 | qualifier |
131 | KLAUS | Robert | CZE | 0.333 | -3 | 20 | qualifier |
132 | ABRAMYAN | David | RUS | 0.333 | -4 | 24 | qualifier |
133 | AKAL | Emir | TUR | 0.333 | -4 | 20 | qualifier |
133 | REYNAERT | Joppe | BEL | 0.333 | -4 | 20 | qualifier |
135 | EIKANGER | Olav | NOR | 0.333 | -4 | 19 | qualifier |
136 | SCHENKENGEL | Benedict | GER | 0.333 | -5 | 22 | qualifier |
137 | FERRANDINA | Lawrence Pascal Paolo | ITA | 0.333 | -5 | 21 | qualifier |
137 | WIBERG | Carl | SWE | 0.333 | -5 | 21 | qualifier |
139 | VANDENHAUTE | Lars | BEL | 0.333 | -5 | 19 | qualifier |
140 | SCHWITZER | Benjamin | GER | 0.333 | -5 | 18 | qualifier |
141 | MORENO ANDRES | Javier | ESP | 0.333 | -5 | 17 | qualifier |
142 | BRANDBERG | Hugo | SWE | 0.333 | -6 | 22 | qualifier |
142 | JANJIC | Gregor | AUT | 0.333 | -6 | 22 | qualifier |
142 | KRASIKOVAS | Emilis | NOR | 0.333 | -6 | 22 | qualifier |
145 | LOEMAN | Leandro | BEL | 0.333 | -6 | 20 | qualifier |
146 | FAVRE | Aurele | SUI | 0.333 | -6 | 18 | qualifier |
146 | RANTANEN | Joona | FIN | 0.333 | -6 | 18 | qualifier |
146 | WALMSLEY | Joseph | GBR | 0.333 | -6 | 18 | qualifier |
149 | NORDTVEIT | Didrik | NOR | 0.333 | -7 | 19 | qualifier |
149 | POHNAN | Krystof | CZE | 0.333 | -7 | 19 | qualifier |
151 | LUNEAU | &nbnbsp;Aurelien | FRA | 0.333 | -7 | 18 | qualifier |
152 | MARQUETA PENA | Nicolas | ESP | 0.333 | -8 | 19 | qualifier |
153 | FAGERSTEDT | Jakob | SWE | 0.333 | -8 | 18 | qualifier |
154 | MUKOID | Kiril | UKR | 0.333 | -9 | 19 | qualifier |
155 | STOYCHEV | Radoslav | BUL | 0.333 | -9 | 13 | qualifier |
156 | PIEPER | Jesse | NED | 0.333 | -11 | 17 | qualifier |
157 | KUTTI | David | SWE | 0.333 | -12 | 13 | qualifier |
158 | APERS | Matthew | BEL | 0.200 | -3 | 18 | qualifier |
159 | REIJNAERS | Finian | BEL | 0.200 | -8 | 16 | qualifier |
160 | KAYRAL | Sarp Guclu | TUR | 0.200 | -10 | 14 | qualifier |
161 | KARLSEN | Henning | NOR | 0.200 | -12 | 10 | eliminated |
162 | MOROTTI | Leonardo | ITA | 0.167 | -2 | 23 | eliminated |
163 | MYKYTENKO | Maksym | UKR | 0.167 | -4 | 22 | eliminated |
164 | JEAL | James | GBR | 0.167 | -4 | 21 | eliminated |
165 | ATAY | Burak | TUR | 0.167 | -5 | 21 | eliminated |
166 | SAFCI | Ardic Karan | TUR | 0.167 | -6 | 20 | eliminated |
167 | SEBESAN | Claus | ROU | 0.167 | -7 | 21 | eliminated |
168 | BELLIERE | Arthur | FRA | 0.167 | -7 | 20 | eliminated |
169 | PLOMTEUX | Antoine | BEL | 0.167 | -7 | 16 | eliminated |
170 | MCKERR | Isaac | GBR | 0.167 | -8 | 21 | eliminated |
171 | LABAKI | Samuel | AUS | 0.167 | -8 | 19 | eliminated |
172 | CALIPA | Aurelio | GBR | 0.167 | -8 | 16 | eliminated |
173 | MAZUR | Daniil | UKR | 0.167 | -9 | 18 | eliminated |
174 | INOSTROZA | Lucas | CHI | 0.167 | -10 | 19 | eliminated |
174 | KRAJLAH | Luka | SLO | 0.167 | -10 | 19 | eliminated |
176 | FELTZ | Maxim | BEL | 0.167 | -10 | 18 | eliminated |
176 | FRIDMAN | Milton | SWE | 0.167 | -10 | 18 | eliminated |
176 | PRATLEY | Aedyn | AUS | 0.167 | -10 | 18 | eliminated |
179 | STIRBER | Sebastian | CZE | 0.167 | -11 | 16 | eliminated |
180 | JIMENEZ GISBERT | Aleix | ESP | 0.167 | -12 | 17 | eliminated |
181 | BACKSTROM | Ian | SWE | 0.167 | -12 | 16 | eliminated |
182 | NAGEL | Keanu | GER | 0.167 | -12 | 15 | eliminated |
183 | BOORZ | Jonas | GER | 0.167 | -13 | 15 | eliminated |
184 | DEISL | Markus | AUT | 0.167 | -13 | 12 | eliminated |
184 | STEINER | Piero | GBR | 0.167 | -13 | 12 | eliminated |
186 | MOHAMED | Mayed | UAE | 0.167 | -14 | 15 | eliminated |
187 | SPANOS | Konstantin | AUT | 0.167 | -15 | 14 | eliminated |
187 | WALLE | Henrik | NOR | 0.167 | -15 | 14 | eliminated |
189 | BACIU | Stefan | ROU | 0.000 | -8 | 17 | eliminated |
189 | WARREMAN | Daan | NED | 0.000 | -8 | 17 | eliminated |
191 | TOMAN | Jan | CZE | 0.000 | -13 | 17 | eliminated |
192 | BROBAKKEN | Marcus Vokes | NOR | 0.000 | -13 | 12 | eliminated |
193 | GOLOB | Lan | SLO | 0.000 | -14 | 11 | eliminated |
194 | CORVERS | Mathis | BEL | 0.000 | -15 | 13 | eliminated |
195 | LEHTINEN | Kasper | FIN | 0.000 | -16 | 14 | eliminated |
196 | BALER | Bernard | SLO | 0.000 | -17 | 13 | eliminated |
197 | STRUMBELJ | Viktor | SLO | 0.000 | -18 | 12 | eliminated |
198 | BABBUCCI | Gabriele | SLO | 0.000 | -19 | 11 | eliminated |
TALIOTIS | Alexandros | CYP | dnf | DNF | |||
VAN ROOIJ | Kevin | NED | dnf | DNF | |||
LUQUE | Alberto | ESP | dns | DNS | |||
MURUMAA | Mathias | EST | dns | DNS | |||
SJOSTEDT | Jacob | AUS | dns | DNS |
Poule No 1 - 09:30 - Piste 1 - Referee : PROCOPIO Gaia ITA, BYKOV Andrey RUS
Poule No 1 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TAIWO-WILLIAMS Louis | GBR | V | X | V | V | 4 | V | 0.800 | 7 | 24 | |||
ELSAYED Mohamed | EGY | 4 | X | V | V | V | V | 0.800 | 10 | 24 | |||
LUQUE Alberto | ESP | F | F | F | F | F | F | DNS | |||||
BROBAKKEN Marcus Vokes | NOR | 3 | 4 | X | 1 | 2 | 2 | 0.000 | -13 | 12 | |||
APERS Matthew | BEL | 2 | 3 | X | V | 4 | 4 | 0.200 | -3 | 18 | |||
STANGE Jakob | GER | V | 1 | X | V | V | V | 0.800 | 6 | 21 | |||
ARONOWITSCH Zeev | SWE | 3 | 1 | X | V | V | 0 | 0.400 | -7 | 14 |
Poule No 2 - 09:30 - Piste 2 - Referee : BALOGH Reka ROU, DAL POZZOLO Marco ITA
Poule No 2 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PERCHUK Maksym | UKR | V | V | 4 | V | V | V | 0.833 | 8 | 29 | |||
HANSENNE Arian | BEL | 3 | 4 | V | 2 | 4 | V | 0.333 | -2 | 23 | |||
DOBSON Philip | GBR | 3 | V | V | 2 | V | 1 | 0.500 | -5 | 21 | |||
MOHAMED Mayed | UAE | V | 2 | 3 | 1 | 4 | 0 | 0.167 | -14 | 15 | |||
YASSEEN Mohamed | EGY | 3 | V | V | V | V | V | 0.833 | 14 | 28 | |||
KRASIKOVAS Emilis | NOR | 3 | V | 4 | V | 2 | 3 | 0.333 | -6 | 22 | |||
RASHAIDA Rahim | BUL | 4 | 3 | V | V | 2 | V | 0.500 | 5 | 24 |
Poule No 3 - 09:30 - Piste 3 - Referee : ANIL Murtaza Berkan TUR, HERRERA Emilio ESP
Poule No 3 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CALIPA Aurelio | GBR | 2 | 1 | 4 | 3 | 1 | V | 0.167 | -8 | 16 | |||
KUZMA Andrii | UKR | V | 2 | 4 | V | 4 | V | 0.500 | 3 | 25 | |||
LOMAGA Egor | RUS | V | V | V | V | V | 2 | 0.833 | 11 | 27 | |||
BONAGA Nicolo | ITA | V | V | 3 | V | V | V | 0.833 | 10 | 28 | |||
KIRCHNER Tim | GER | V4 | 3 | 4 | 2 | V4 | V | 0.500 | -2 | 22 | |||
STOYCHEV Radoslav | BUL | V2 | V | 1 | 1 | 2 | 2 | 0.333 | -9 | 13 | |||
VANDENHAUTE Lars | BEL | 3 | 2 | V | 2 | 4 | V3 | 0.333 | -5 | 19 |
Poule No 4 - 09:30 - Piste 4 - Referee : BRUNO Alexis ITA, LINDE Birgitta SWE
Poule No 4 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BABBUCCI Gabriele | SLO | 1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0.000 | -19 | 11 | |||
TOLASOV Vladimir | RUS | V | V | V | 3 | V | V | 0.833 | 15 | 28 | |||
NISTOR Horia | ROU | V | 2 | V | 4 | V | 3 | 0.500 | 0 | 24 | |||
SCHWITZER Benjamin | GER | V | 3 | 2 | V | 3 | 0 | 0.333 | -5 | 18 | |||
TAFENAU Kasper | EST | V | V | V | 1 | V3 | V | 0.833 | 8 | 24 | |||
JEUN Daniel | ESP | V | 1 | 4 | V | 2 | V3 | 0.500 | 2 | 20 | |||
KEPPEL Alec | NED | V | 1 | V | V | 1 | 2 | 0.500 | -1 | 19 |
Poule No 5 - 09:30 - Piste 5 - Referee : VANDENBERK Florian BEL, PLANTINGA Teun NED
Poule No 5 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FAST Cedrik Henry | GER | V | V | 2 | 0 | V | V | 0.667 | 4 | 22 | |||
GRUNDER Pascal | SUI | 0 | 3 | 0 | V | V | V | 0.500 | -2 | 18 | |||
SALM Markus | EST | 4 | V | V | V | V | 4 | 0.667 | 8 | 28 | |||
PIATTI Enrico | ITA | V | V | 2 | V | V | V | 0.833 | 13 | 27 | |||
EIKANGER Olav | NOR | V | 0 | 2 | 3 | 4 | V | 0.333 | -4 | 19 | |||
MUKOID Kiril | UKR | 2 | 2 | 3 | 2 | V | V | 0.333 | -9 | 19 | |||
INOSTROZA Lucas | CHI | 2 | 3 | V | 2 | 3 | 4 | 0.167 | -10 | 19 |
Poule No 6 - 09:30 - Piste 6 - Referee : KIAVUE Ella FRA, JEZA Eva SLO
Poule No 6 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RODRIGUEZ ACEYTUNO Diego | ESP | V | 4 | 1 | V | V | 2 | 0.500 | -1 | 22 | |||
LEHTINEN Kasper | FIN | 4 | 2 | 2 | 0 | 4 | 2 | 0.000 | -16 | 14 | |||
HORVATH Adam | HUN | V | V | 2 | V | V | 2 | 0.667 | 3 | 24 | |||
ARMALEO Filippo | ITA | V | V | V | V | V3 | 2 | 0.833 | 13 | 25 | |||
DEISL Markus | AUT | 1 | V | 1 | 0 | 2 | 3 | 0.167 | -13 | 12 | |||
AKAL Emir | TUR | 3 | V | 4 | 2 | V | 1 | 0.333 | -4 | 20 | |||
ONISHCHUK Kirill | RUS | V | V | V | V | V | V | 1.000 | 18 | 30 |
Poule No 7 - 09:30 - Piste 7 - Referee : PIPART Adeline FRA, BORSODI Andras NOR
Poule No 7 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOEMAN Leandro | BEL | 2 | 2 | V | V | 4 | 2 | 0.333 | -6 | 20 | |||
CHUZON Miguel Angel | ESP | V | 2 | V | 4 | V | 2 | 0.500 | 2 | 23 | |||
FAVRE Aurele | SUI | V | V3 | 0 | 2 | 4 | 4 | 0.333 | -6 | 18 | |||
TOBIAS Erik | EST | 2 | 3 | V | 3 | V | 4 | 0.333 | 1 | 22 | |||
MASTROMARINO Fabio | ITA | 4 | V | V | V | V | 0 | 0.667 | 3 | 24 | |||
PIEPER Jesse | NED | V | 3 | V | 1 | 2 | 1 | 0.333 | -11 | 17 | |||
SARKISYAN Artem | RUS | V | V | V | V | V | V | 1.000 | 17 | 30 |
Poule No 8 - 09:30 - Piste 8 - Referee : PIERUCCI Simona ITA, STEINBERG Maria ESP
Poule No 8 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LABAKI Samuel | AUS | 4 | 1 | 3 | 3 | V | 3 | 0.167 | -8 | 19 | |||
TREBIS Michael | GER | V | V | 0 | 4 | V | V | 0.667 | 3 | 24 | |||
KOSHMAN Nikita | UKR | V | 2 | V | 3 | V | V | 0.667 | 7 | 25 | |||
KO Benedek | HUN | V | V | 0 | V | V | V | 0.833 | 7 | 25 | |||
DENAUX Mael | FRA | V | V | V | 3 | V | V | 0.833 | 6 | 28 | |||
MCKERR Isaac | GBR | 2 | 3 | 4 | 3 | 4 | V | 0.167 | -8 | 21 | |||
SEBESAN Claus | ROU | V | 2 | 3 | 4 | 3 | 4 | 0.167 | -7 | 21 |
Poule No 9 - 09:30 - Piste 9 - Referee : FARKAS-NEMETH Zoltan HUN, AMEZ-DROZ Leon SUI
Poule No 9 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MYKYTENKO Maksym | UKR | 3 | 3 | 4 | 3 | 4 | V | 0.167 | -4 | 22 | |||
GUROV Kirill | RUS | V | V | V | V | V | V4 | 1.000 | 14 | 29 | |||
PRATLEY Aedyn | AUS | V | 2 | 4 | 0 | 4 | 3 | 0.167 | -10 | 18 | |||
BREKER Henri | GER | V | 2 | V | V | 1 | 2 | 0.500 | -5 | 20 | |||
DIANA Edoardo | ITA | V | 1 | V | 2 | V | 2 | 0.500 | 1 | 20 | |||
MATOUSEK David | CZE | V | 4 | V | V | 3 | 3 | 0.500 | 1 | 25 | |||
ALTUNIN Valentin | EST | 1 | 3 | V | V | V3 | V | 0.667 | 3 | 22 |
Poule No 10 - 09:30 - Piste 10 - Referee : MANZOTTI Matteo ITA, BLUMOWSKI Ingolf GER
Poule No 10 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GOLOB Lan | SLO | X | 1 | 4 | 2 | 1 | 3 | 0.000 | -14 | 11 | |||
MURUMAA Mathias | EST | F | F | F | F | F | F | DNS | |||||
NAZAREVYCH Vladyslav | UKR | V | X | V | 3 | 3 | 2 | 0.400 | 2 | 18 | |||
HORVATH Mark | HUN | V | X | 2 | V | 2 | 4 | 0.400 | -1 | 18 | |||
BUZINOV Pavel | RUS | V | X | V | 0 | 3 | V | 0.600 | -1 | 18 | |||
HAURI Ian | SUI | V | X | V | V | V | V | 1.000 | 15 | 25 | |||
MARTINEZ GUERRERO Guillem | ESP | V | X | V3 | V | 4 | 1 | 0.600 | -1 | 18 |
Poule No 11 - 09:30 - Piste 11 - Referee : DENZER Benjamin GER, BUCHS Daniel SUI
Poule No 11 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MALUCCHI Marco | ITA | X | V | 3 | 4 | V | 3 | 0.400 | 1 | 20 | |||
SJOSTEDT Jacob | AUS | F | F | F | F | F | F | DNS | |||||
WARREMAN Daan | NED | 2 | X | 4 | 3 | 4 | 4 | 0.000 | -8 | 17 | |||
UDOVICHENKO Aleksey | RUS | V | X | V | V4 | V | 1 | 0.800 | 4 | 20 | |||
JUANES Guillermo | ESP | V | X | V | 3 | V | V | 0.800 | 8 | 23 | |||
KAYRAL Sarp Guclu | TUR | 2 | X | V | 1 | 4 | 2 | 0.200 | -10 | 14 | |||
DEGUCHI Nicolas | CAN | V | X | V | V | 0 | V | 0.800 | 5 | 20 |
Poule No 12 - 09:30 - Piste 12 - Referee : HAZELWOOD Daniel GBR, TENBERGEN Paul GER
Poule No 12 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
POMCHENKO Antonio | UKR | 1 | 0 | V | 3 | V | V | 0.500 | -2 | 19 | |||
SCHEUNER Joel | SUI | V | 1 | 4 | V2 | 2 | V | 0.500 | 1 | 19 | |||
MENCARELLI Simone | ITA | V | V | V | V | V | V | 1.000 | 27 | 30 | |||
YETER Yalgin | TUR | 3 | V | 0 | V | V | V | 0.667 | 0 | 23 | |||
MORENO ANDRES Javier | ESP | V | 1 | 0 | 2 | V | 4 | 0.333 | -5 | 17 | |||
RANTANEN Joona | FIN | 2 | V | 1 | 3 | 2 | V | 0.333 | -6 | 18 | |||
SPANOS Konstantin | AUT | 1 | 1 | 1 | 4 | V | 2 | 0.167 | -15 | 14 |
Poule No 13 - 09:30 - Piste 13 - Referee : FREZZA Pietro ITA, MOOSUS Martti EST
Poule No 13 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ABRAMYAN David | RUS | 4 | 2 | 4 | V | V | 4 | 0.333 | -4 | 24 | |||
BROCHARD Theo | SUI | V | V | 2 | V | V | 4 | 0.667 | 4 | 26 | |||
PELLE Domonkos | HUN | V | 2 | 4 | V | V | 1 | 0.500 | 1 | 22 | |||
SENYURDUSEV Ozgur Ege | TUR | V | V | V | V | V | 1 | 0.833 | 5 | 26 | |||
TOMAN Jan | CZE | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 0.000 | -13 | 17 | |||
FELTZ Maxim | BEL | 4 | 3 | 1 | 3 | V | 2 | 0.167 | -10 | 18 | |||
WINGERTER Nolan | FRA | V | V | V | V | V | V | 1.000 | 17 | 30 |
Poule No 14 - 09:30 - Podium - Referee : OREMUSH Geza UKR, AL-NUAIMI Muhannad SWE
Poule No 14 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RIZZI Jacopo | ITA | V | 4 | V | V | V | V | 0.833 | 11 | 29 | |||
JIMENEZ GISBERT Aleix | ESP | 3 | 3 | V | 3 | 1 | 2 | 0.167 | -12 | 17 | |||
RIEDE Stefan | AUT | V | V | 4 | 3 | V | 2 | 0.500 | -2 | 24 | |||
ARCHAMBEAUD Bastien | FRA | 2 | 4 | V | V | V | V | 0.667 | 6 | 26 | |||
NORDTVEIT Didrik | NOR | 2 | V | V | 1 | 3 | 3 | 0.333 | -7 | 19 | |||
KOLDITZ Ian-Etienne | GER | 4 | V | 4 | 2 | V | V | 0.500 | 5 | 25 | |||
ERBETTA Diego | SUI | 2 | V | V | 3 | V | 1 | 0.500 | -1 | 21 |
Poule No 15 - 11:15 - Piste 1 - Referee : BORSODI Andras NOR, ANIL Murtaza Berkan TUR
Poule No 15 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HEURLIN VAZQUEZ Lino | FRA | 2 | V | V | V | X | 4 | 0.600 | 2 | 21 | |||
SANTORO Paolo | ITA | V | V | 3 | 3 | X | V | 0.600 | 3 | 21 | |||
BACIU Stefan | ROU | 4 | 3 | 4 | 4 | X | 2 | 0.000 | -8 | 17 | |||
KELPE Bendix | GER | 2 | V | V | 4 | X | V | 0.600 | 0 | 21 | |||
KOVACS Gergely | HUN | 3 | V4 | V | V | X | V | 0.800 | 3 | 22 | |||
VAN ROOIJ Kevin | NED | A | A | A | A | A | A | DNF | |||||
PORTMANN Nicolas | SUI | V | 4 | V | 4 | 3 | X | 0.400 | 0 | 21 |
Poule No 16 - 11:15 - Piste 2 - Referee : PLANTINGA Teun NED, HAZELWOOD Daniel GBR
Poule No 16 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NAGEL Keanu | GER | V | 0 | 1 | 4 | 2 | 3 | 0.167 | -12 | 15 | |||
FAGERSTEDT Jakob | SWE | 3 | V | 3 | V4 | 3 | 0 | 0.333 | -8 | 18 | |||
WICHT Matteo | SUI | V | 4 | V | 2 | 2 | 4 | 0.333 | 3 | 22 | |||
MIRICA Florin | ROU | V | V | 1 | V | 1 | 2 | 0.500 | -4 | 19 | |||
LUNEAU Aurelien | FRA | V | 2 | V3 | 4 | 1 | 3 | 0.333 | -7 | 18 | |||
OSMAN-TOUSON Maruan | HUN | V4 | V | V | V | V | V | 1.000 | 18 | 29 | |||
DEL CONTRASTO Nicolo'' | ITA | V | V | V | V | V | 2 | 0.833 | 10 | 27 |
Poule No 17 - 11:15 - Piste 3 - Referee : HERRERA Emilio ESP, OREMUSH Geza UKR
Poule No 17 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CORVERS Mathis | BEL | 4 | 3 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0.000 | -15 | 13 | |||
BRANDBERG Hugo | SWE | V | 3 | 4 | V | 4 | 1 | 0.333 | -6 | 22 | |||
DI MARCO Fabrizio | ITA | V | V | 4 | V | V | V | 0.833 | 11 | 29 | |||
FORTIN Paul | FRA | V3 | V | V | V | V | V | 1.000 | 12 | 28 | |||
SCHENKENGEL Benedict | GER | V | 4 | 0 | 4 | V | 4 | 0.333 | -5 | 22 | |||
MUMENTHALER Colin | SUI | V | V | 3 | 4 | 3 | 3 | 0.333 | -2 | 23 | |||
HAMILTON-MEIKE Jonathan | HUN | V | V | 4 | 0 | V | V | 0.667 | 5 | 24 |
Poule No 18 - 11:15 - Piste 4 - Referee : DAL POZZOLO Marco ITA, FREZZA Pietro ITA
Poule No 18 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CAVADINI Lazare | SUI | V | V | 4 | V | V | 3 | 0.667 | 9 | 27 | |||
KOTALA Jan | CZE | 3 | V | 0 | V | V | 0 | 0.500 | -7 | 18 | |||
STRUMBELJ Viktor | SLO | 2 | 3 | 0 | 4 | 1 | 2 | 0.000 | -18 | 12 | |||
PALLUD Matthieu | FRA | V | V | V | 4 | V | 3 | 0.667 | 9 | 27 | |||
KORNIIENKO Lev | UKR | 1 | 4 | V | V | 3 | V | 0.500 | -4 | 23 | |||
FARKAS Peter | HUN | 2 | 3 | V | 4 | V | V | 0.500 | 1 | 24 | |||
POPA Daniel | ROU | V | V | V | V | 4 | 4 | 0.667 | 10 | 28 |
Poule No 19 - 11:15 - Piste 5 - Referee : TENBERGEN Paul GER, VANDENBERK Florian BEL
Poule No 19 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MOROTTI Leonardo | ITA | 4 | 2 | 4 | 4 | 4 | V | 0.167 | -2 | 23 | |||
ROUBAILO Niels | NED | V | 0 | V | V4 | 4 | V | 0.667 | 5 | 23 | |||
FUHRIMANN Jonathan | SUI | V | V3 | V | V | 2 | V | 0.833 | 7 | 25 | |||
ONER Cengizhan | TUR | V | 1 | 3 | 0 | V | V | 0.500 | -7 | 19 | |||
MAURY Julien | FRA | V | 3 | 4 | V | V | 2 | 0.500 | 2 | 24 | |||
KULCSAR Viktor | HUN | V | V | V | 4 | 4 | V | 0.667 | 6 | 28 | |||
STIRBER Sebastian | CZE | 0 | 2 | 4 | 3 | V | 2 | 0.167 | -11 | 16 |
Poule No 20 - 11:15 - Piste 6 - Referee : AL-NUAIMI Muhannad SWE, KIAVUE Ella FRA
Poule No 20 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
KIIROJA Jaron | EST | V | 2 | 2 | V | V | V | 0.667 | 5 | 24 | |||
WALLE Henrik | NOR | 2 | 2 | 1 | V | 3 | 1 | 0.167 | -15 | 14 | |||
BROOKE Alec | GBR | V | V | V | 3 | V | V | 0.833 | 16 | 28 | |||
KLAUS Robert | CZE | V | V | 1 | 3 | 4 | 2 | 0.333 | -3 | 20 | |||
PIETROBELLI Giacomo Patrick | ITA | 1 | 4 | V | V | V | 3 | 0.500 | 0 | 23 | |||
SURDUCAN Tudor | ROU | 3 | V | 0 | V | 2 | V | 0.500 | -5 | 20 | |||
CSABAI Mate | HUN | 3 | V | 2 | V | V | 3 | 0.500 | 2 | 23 |
Poule No 21 - 11:15 - Piste 7 - Referee : STEINBERG Maria ESP, DENZER Benjamin GER
Poule No 21 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques | ALG | 3 | V | 4 | V | V | 2 | 0.500 | 1 | 24 | |||
BONELLI Tommaso | ITA | V | V | V | V4 | 2 | V | 0.833 | 9 | 26 | |||
BALER Bernard | SLO | 4 | 3 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0.000 | -17 | 13 | |||
BURGHELEA Andrei | ROU | V | 2 | V | V | 1 | 1 | 0.500 | -5 | 19 | |||
PLOMTEUX Antoine | BEL | 3 | 2 | V | 1 | 1 | 4 | 0.167 | -7 | 16 | |||
KOVACS Daniel | HUN | 1 | V3 | V | V | V2 | V | 0.833 | 8 | 21 | |||
DIANE Alban | FRA | V | 4 | V | V | V | 4 | 0.667 | 11 | 28 |
Poule No 22 - 11:15 - Piste 8 - Referee : JEZA Eva SLO, BRUNO Alexis ITA
Poule No 22 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NOVAK Martin | CZE | 1 | V | 1 | V | 1 | V | 0.500 | -5 | 18 | |||
MALVIK Aleksander | NOR | V | 3 | V | 2 | V | V | 0.667 | 5 | 25 | |||
FERRANDINA Lawrence Pascal Paolo | ITA | 2 | V | 3 | 2 | 4 | V | 0.333 | -5 | 21 | |||
GARCIA MIGUEL Daniel | ESP | V | 4 | V | V | V | 3 | 0.667 | 7 | 27 | |||
SAMOILOV Roman | UKR | 3 | V | V | 2 | 4 | V4 | 0.500 | 1 | 23 | |||
GALABOV Yordan | BUL | V | 3 | V | 4 | V | V | 0.667 | 4 | 27 | |||
BELLIERE Arthur | FRA | 3 | 2 | 3 | V | 3 | 4 | 0.167 | -7 | 20 |
Poule No 23 - 11:15 - Piste 9 - Referee : BLUMOWSKI Ingolf GER, PIPART Adeline FRA
Poule No 23 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
KARLSEN Henning | NOR | 0 | 3 | V | 1 | 1 | X | 0.200 | -12 | 10 | |||
MANZO Edoardo | ITA | V | V | V | 0 | V | X | 0.800 | 8 | 20 | |||
BRUIJN-YARD Rudi | GBR | V | 2 | 4 | 4 | V | X | 0.400 | -1 | 20 | |||
REIJNAERS Finian | BEL | 2 | 3 | V | 3 | 3 | X | 0.200 | -8 | 16 | |||
KELLY Christopher | SWE | V | V | V | V | V | X | 1.000 | 17 | 25 | |||
ABDELBAKY. A Amr | EGY | V | 2 | 3 | V | 0 | X | 0.400 | -4 | 15 | |||
TALIOTIS Alexandros | CYP | A | A | A | A | A | A | DNF |
Poule No 24 - 11:15 - Piste 10 - Referee : LINDE Birgitta SWE, DOSTAL Jan CZE
Poule No 24 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
VINEIS Sven | SUI | V | V4 | V | V | V | V | 1.000 | 18 | 29 | |||
COSTANTINI Matteo | ITA | 1 | V | V3 | V | V | 4 | 0.667 | 5 | 23 | |||
ATAY Burak | TUR | 3 | 2 | 3 | 4 | 4 | V | 0.167 | -5 | 21 | |||
BERRY Tobias | GBR | 1 | 0 | V | V | V | V | 0.667 | 0 | 21 | |||
MYKYTENKO Dmytro | UKR | 1 | 2 | V | 3 | V | V | 0.500 | -2 | 21 | |||
KRAJLAH Luka | SLO | 2 | 4 | V | 3 | 1 | 4 | 0.167 | -10 | 19 | |||
JANJIC Gregor | AUT | 3 | V | 2 | 4 | 3 | V | 0.333 | -6 | 22 |
Poule No 25 - 11:15 - Piste 11 - Referee : BYKOV Andrey RUS, MANZOTTI Matteo ITA
Poule No 25 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
OPANASENKO Andrii | UKR | 2 | V | V | V | V | V4 | 0.833 | 7 | 26 | |||
POHNAN Krystof | CZE | V | 3 | V | 2 | 3 | 1 | 0.333 | -7 | 19 | |||
SEVERINI Filippo | ITA | 2 | V | 4 | V | V | V | 0.667 | 2 | 26 | |||
WIBERG Carl | SWE | 1 | 4 | V | 2 | 4 | V | 0.333 | -5 | 21 | |||
HARTMANN Sven | AUT | 4 | V | 3 | V | V | V | 0.667 | 7 | 27 | |||
ELIBOL Halis Efe | TUR | 4 | V | 4 | V | 2 | V | 0.500 | 0 | 25 | |||
JEAL James | GBR | 3 | V | 4 | 2 | 4 | 3 | 0.167 | -4 | 21 |
Poule No 26 - 11:15 - Piste 12 - Referee : MOOSUS Martti EST, PIERUCCI Simona ITA
Poule No 26 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
REYNAERT Joppe | BEL | 1 | 4 | V | 1 | 4 | V | 0.333 | -4 | 20 | |||
PEZZOLI Federico | ITA | V | V | 4 | 3 | 2 | V | 0.500 | 3 | 24 | |||
MERIC Murat | TUR | V | 3 | 4 | V | 2 | V | 0.500 | 0 | 24 | |||
MURRU Fabio | GER | 3 | V | V | V | 2 | V | 0.667 | 2 | 25 | |||
WALMSLEY Joseph | GBR | V | V | 2 | 1 | 2 | 3 | 0.333 | -6 | 18 | |||
DE LOS MOZOS Javier | ESP | V | V | V | V | V | V | 1.000 | 17 | 30 | |||
BACKSTROM Ian | SWE | 1 | 2 | 3 | 4 | V | 1 | 0.167 | -12 | 16 |
Poule No 27 - 11:15 - Piste 13 - Referee : POTAPENKO Denis UKR, PROCOPIO Gaia ITA
Poule No 27 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MITCHELL Jacob | GBR | 0 | V | V | 3 | V | V | 0.667 | 2 | 23 | |||
SOBOLEV Aleksandr | RUS | V | 4 | 2 | 4 | V | V | 0.500 | 4 | 25 | |||
GALASSI Matteo | ITA | 2 | V | V | V | V | V | 0.833 | 11 | 27 | |||
PONIKVAR Lars | SLO | 3 | V | 4 | 3 | V4 | 3 | 0.333 | -3 | 22 | |||
LOPEZ CORAZON Diego | ESP | V | V | 2 | V | V | V | 0.833 | 9 | 27 | |||
BOORZ Jonas | GER | 3 | 3 | 0 | 3 | 1 | V | 0.167 | -13 | 15 | |||
FRIDMAN Milton | SWE | 3 | 3 | 1 | V | 2 | 4 | 0.167 | -10 | 18 |
Poule No 28 - 11:15 - Piste 14 - Referee : BUCHS Daniel SUI, BALOGH Reka ROU
Poule No 28 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
KUTTI David | SWE | 3 | 0 | V | 0 | 1 | V4 | 0.333 | -12 | 13 | |||
TRIUNFO Andrea | ITA | V | V | 3 | 2 | 2 | V | 0.500 | 0 | 22 | |||
STEINER Piero | GBR | V | 1 | 1 | 0 | 1 | 4 | 0.167 | -13 | 12 | |||
ELSAYED Mahmoud | EGY | 4 | V4 | V | 3 | V | V4 | 0.667 | 6 | 25 | |||
GAUVERT Mathieu | FRA | V3 | V | V | V | 0 | V4 | 0.833 | 11 | 22 | |||
BARTKO Levente | HUN | V | V | V | 2 | V3 | V | 0.833 | 14 | 25 | |||
SAFCI Ardic Karan | TUR | 3 | 4 | V | 3 | 3 | 2 | 0.167 | -6 | 20 |
Poule No 29 - 11:15 - Podium - Referee : AMEZ-DROZ Leon SUI, FARKAS-NEMETH Zoltan HUN
Poule No 29 | V/M | Indicator | HS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
COUFAL Frantisek | CZE | V | 2 | V | V | 4 | 2 | 0.500 | 4 | 23 | |||
POURMAND Nima | SWE | 1 | V | V | V | V | V | 0.833 | 7 | 26 | |||
MAZUR Daniil | UKR | V | 3 | 3 | 4 | 0 | 3 | 0.167 | -9 | 18 | |||
MARQUETA PENA Nicolas | ESP | 1 | 3 | V | 4 | V | 1 | 0.333 | -8 | 19 | |||
JONES Hal | GBR | 2 | 1 | V | V | V4 | 3 | 0.500 | -6 | 20 | |||
ROUSSEAU Pierrick | FRA | V | 3 | V | 4 | 3 | V3 | 0.500 | 3 | 23 | |||
REMONDINI Dario | ITA | V | 4 | V | V | V | 2 | 0.667 | 9 | 26 |
Document engarde-service - 08/01/2022 13:45:11
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently